Gebruikerservaringen:

Videohobby betaalt pensioen -

Pinnacle-gebruiker uit het echte leven Etienne Kinnaer

Terwijl de meeste zesjarige Belgische jongetjes zich begin jaren '50 bezighielden met het achterna rennen van ballen en het wegrennen van meisjes, was Etienne Kinnaer zijn leven al aan het vastleggen op film. In 1954 legde hij zijn Eerste Communie vast met een op film gebaseerde camera. Jaren later, in 1992, inspireerde die vroege ervaring hem tot het voor de eerste maal bewerken van video, met een moderne camcorder en een videorecorder om ongewenste scènes eruit te knippen.

Etienne stapte van film over naar videoband om familiemomenten, feestjes en dergelijke vast te leggen, maar filmde vaak minder dan hij wel had gewild vanwege de kosten van Super8-banden. Tegenwoordig heeft Etienne twee digitale camera's tot zijn beschikking - een SONY Digital 8 en een Panasonic HDC-SD5, die hij vorig jaar won in de Pinnacle Share Competition. Met 2 camera's heeft hij nu de mogelijkheid in alle vrijheid zo veel digitaal materiaal op te nemen als hij maar wil. Ook het bewerken is makkelijker geworden, zodat hij nu veel meer creatieve vrijheid heeft.

"Ik heb mijn video's vanaf de eerste dag bewerkt", zegt Etienne, "maar in het begin waren daar geen programma's, PC's en dat soort dingen voor. Ik kon alleen maar simpele bewerkingen uitvoeren wanneer in mijn materiaal van de camera naar een videorecorder overbracht. Ik wilde mijn video's bewerken omdat ik toen al niet van hield, en nog steeds niet van houd video's rechtstreeks vanaf mijn camera op de tv af te spelen. Mensen hoeven alle fouten in de oorspronkelijke opnames niet te zien."

Een tijdje lang gebruikte Etienne een hardwarematige bewerkingsoplossing van Hama (uit Duitsland), maar hij stapte over op de bewerkingssoftware Pinnacle Studio 400 nadat een bevriende plaatselijke dealer hem had laten zien wat de mogelijkheden van die software waren en wat hij met zijn videohobby zou kunnen bereiken.

"Ik gebruik nu zowel Pinnacle Studio 11 als 12 tegelijkertijd", aldus Etienne. Pinnacle Studio [software] is een simpel programma om mee te werken. In principe hoef je niet veel ervaring te hebben met computers of met videobewerking. Natuurlijk is er een groot verschil tussen absoluut niets over computers weten en de basisprincipes van een PC kennen en begrijpen. Toen de eerste PC's bij mij op kantoor verschenen, heb ik er zelf een gekocht voor thuis, zodat ik er op mijn eigen tempo mee om kon leren gaan", gaat Etienne verder. "Ik weet hoe ik met een PC moet werken, en dat is genoeg om met Pinnacle te kunnen werken."

Real Pinnacle User Etienne Kinnaer

Naast het feit dat het een softwareproduct was in plaats van hardware, was Etienne onmiddellijk zeer te spreken over het gebruiksgemak van de Pinnacle Studio-software, direct uit de doos.

"Al vanaf mijn eerste ervaring met Pinnacle Studio heb ik het altijd heel gemakkelijk in gebruik gevonden", zegt Etienne. "En elke nieuwe versie is weer voorzien van allerlei nieuwe functies, zoals de vele overgangen, tekstmogelijkheden en video- en audiogereedschappen. De gloednieuwe Montage-thema's vind ik erg mooi."

Voor Etienne hebben de vele gereedschappen die hij tot zijn beschikking geeft hem meer vrijheid gegeven bij het opnemen van video, omdat hij weet dat hij met bewerken de gewenste kwaliteitsresultaten kan bereiken.

"De films die ik met Studio 12 kan maken zien er nu veel professioneler uit", aldus Etienne. "Mensen die ze zien, zeggen dat ze er niet uitzien alsof ze door een amateur zijn gemaakt. Alle extra's, zoals de overgangen, video-effecten, audio-effecten en Montage-thema's, maken mijn films gewoonweg fantastisch en geven ze een professioneel en beter afgewerkt uiteindelijk uiterlijk."

De resultaten die Etienne nu kan produceren, hebben inmiddels verschillende familieleden en vrienden ertoe geïnspireerd ook eens een poging te wagen met videobewerking en productie. Bovendien heeft het hem nog extra inkomen opgeleverd ook.

"Verschillende mensen hebben me vragen gesteld over videobewerking, en allemaal gebruiken ze nu ook Pinnacle Studio-software", zegt Etienne. "Ik krijg ook veel verzoeken om video's te maken van bruiloften, zilveren, gouden of diamanten jubilea, communies, doopfeesten en dergelijke."

De hobby van Etienne is uitgegroeid tot een behoorlijk lucratieve bijbaan, en inmiddels wordt hij ook door bedrijven gevraagd om voor hen videomateriaal te maken.


"Dat zijn simpele DVD's, meestal over de producten of activiteiten van het bedrijf, gemaakt met video, foto's of een combinatie daarvan", aldus Etienne. "Het is niet dat het te moeilijk is voor hen om zelf te doen, de reden dat ze mij inhuren is meer omdat ze er zelf niet genoeg tijd voor hebben."

Etienne's videobewerkings-'hobby' heeft hem zelfs enigszins beroemd gemaakt. Nadat hij in augustus 2007 de Pinnacle Share Your Video-wedstrijd had gewonnen met zijn film "Turkey", werd hij door het lokale televisiestation ROB-TV geïnterviewd over de wedstrijd, waardoor hij nog meer publiciteit kreeg en, als gevolg daarvan, meer werk.

"Steeds meer mensen namen contact met me op om te vragen of ik een DVD kon maken van hun oude 8mm Super8-films, videobanden, digitale video's, foto's, dia's enzovoort", aldus Etienne. "Voor dat soort projecten gebruik in een vier-in-één spiegelsysteem, of soms neem ik het materiaal rechtstreeks op van het projectiescherm. De extra publiciteit was wel fantastisch. Ik houd mijn hobby gescheiden van mijn salaris", gaat Etienne verder. "Met andere woorden, ik hoef het geld dat ik met mijn gewone baan verdien niet te gebruiken, dus ik kan het geld dat ik met het produceren van video's verdien opzij zetten voor mijn pensioen, of gebruiken om meer dingen te kopen waarmee ik mijn hobby nog beter kan uitvoeren."

Videoproductie is meer een dagelijkse activiteit geworden sinds hij er een jaar of twaalf geleden mee begon. Etienne is ook een van de oprichters van de Pinnacle Video Club in Eindhoven, en neemt actief deel aan discussieforums om bewerkingstips op te doen en de kennis die hij heeft vergaard te delen met minder ervaren gebruikers. Al met al is ook zijn persoonlijke motivatie in de loop der tijd toegenomen.

"Ik houd van zelfgemaakte dingen, of dingen die door iemand anders zijn gemaakt", zegt Etienne. "Ik haal veel voldoening uit het maken van zo origineel mogelijke films, en vervolgens uit het zien van de reacties van mensen wanneer ze mijn producties bekijken. Ik krijg altijd graag kritiek; positief of negatief, want zonder kritiek kan ik niet leren hoe ik dingen beter kan maken."

Een andere belangrijke gebeurtenis die zijn persoonlijke motivatie heeft veranderd was de ontdekking van een tumor in zijn lever. In januari 2008 moest 65 procent van Etienne's lever operatief worden verwijderd.

"Het jaar 2008 is dus een heel zwaar jaar voor me geweest", zegt Etienne. "Maar goed, de tumor is sinds de operatie niet teruggekeerd. Ik hoop dat het zo blijft! Op dat soort momenten leer je dat het de kleine dingen zijn die het grootste verschil maken. Je realiseert je hoe belangrijk oude en nieuwe herinneringen zijn. Het heeft een maand of drie geduurd, maar nu ben ik weer bruiloften en jubilea aan het opnemen, en eigenlijk gaat het erg goed met mijn herstel. Ik verwacht nog veel meer herinneringen op te nemen."

Over Pinnacle Studio Software versie 12
De bekroonde productlijn voor videobewerking voor consumenten Pinnacle Studio versie 12 omvat Pinnacle Studio™, Pinnacle Studio Plus en Pinnacle Studio Ultimate, zodat er iets bij zit voor ieders budget en elk ervaringsniveau. Pinnacle Studio is voorzien van krachtige mogelijkheden voor het maken en delen van persoonlijke video's en kan worden gebruikt om DVD's te maken in Hollywood-stijl, die kunnen worden afgespeeld op elke huiskamer-DVD-speler of PC. Films kunnen zelfs worden afgespeeld op een Sony® PSP™, Apple® iPod® of ander draagbaar apparaat. De productlijn Pinnacle Studio versie 12 is nu verkrijgbaar via internet of in de winkel.

Informatie over Pinnacle Systems, Inc.
Pinnacle Systems, Inc., een onderdeel van Avid Technology, Inc., is een toonaangevend leverancier van een complete lijn gereedschappen voor videobewerking en TV kijken voor de consumentenmarkt. De productlijnen van het bedrijf omvatten Dazzle®, Pinnacle ShowCenter® en het vlaggenschip Pinnacle Studio®, waarmee wordt voldaan aan alle wensen en behoeften van videomakers van ieder niveau. Pinnacle Systems® heeft negen keer de prestigieuze Emmy® Award ontvangen voor hun technische innovaties en blijft ernaar streven consumenten te helpen hun herinneringen gemakkelijk te verbeteren, veilig te stellen en te delen. Ga voor meer informatie naar www.pinnaclesys.com

Informazioni su Avid Technology, Inc.
Avid è leader mondiale nel mercato degli strumenti professionali per il mondo del cinema, della televisione e del broadcasting, oltre che per gli appassionati di audio e video. Suoi sono i marchi professionali e consumer Avid®, Digidesign®, M-Audio®, Pinnacle Systems, Sibelius e Sundance Digital®. La maggior parte degli spettacoli televisivi in prima serata, dei film di successo, degli spot pubblicitari e dei grandi successi delle hit parade musicali sono realizzati con uno o più prodotti Avid. Nelle mani di professionisti smaliziati o di principianti alle prime armi, i prodotti e i servizi Avid permettono sempre di lavorare con maggiore efficienza, produttività e creatività. Avid ha ricevuto l'Oscar® nel 1998 (Scientific and Technical Award) per la progettazione e l'ingegnerizzazione del sistema Avid Film Composer®, destinato al montaggio cinematografico. Per ulteriori informazioni sui prodotti e servizi Oscar®, Grammy® ed Emmy®, visita il sito www.avid.com, del.icio.us, Flickr, twitter e YouTube; conecta con Avid connettiti ad Avid su Facebook o iscriviti a Avid Industry Buzz.